Vizyondaki En İyi 7 Film – Mart 2017

Vizyondaki En İyi 7 Film – Mart 2017

2 Mart 2017 0 Yazar: TekKelime

Merhaba değerli tekkelime.net takipçileri bugün sizlere yeni bir konu ile gelmek istedim,konumuz beyazperde’de ilgi gören en iyi 7 film,bu konuyu her ay güncellemeye çaba göstereceğim isterseniz fazla uzatmadan filmlere bakalım;


film 1

1.sırada bir yabancı yapım olan  aksiyon-korku filmi Resıdent Evıl Son Bölüm bulunuyor bu film aynı zamanda imbd’den 10 üzerinden 6,1 puan almış filmin konusu ise İntikam filmindeki olayların hemen ardından, Alice insanlığın zombilere karşı verdiği savaştan sağ olarak kurtulan tek kişi olmuştur. Şimdi ise kabusun başladığı yer olan Racoon Şehri’ndeki Kovan’a geri dönmek zorundadır. Umbrella Şirketi ise, kıyametten kurtulan son kişileri de yok etmek amacıyla Racoon Şehri’nde güçlerini son kez toplamaktadır. Zamana karşı yarış içinde Alice,  eski arkadaşları ile birlikte yeni mutant yaratıklara karşı da bir savaş verecektir. Bu Alice’in insanlığı kurtarmak için verdiği en zor mücadele olacaktır.


film 2

2.sırada yine yabancı yapım olan aksiyon filmi John Wıck 2 bulunuyor bu film ise imbd’den 10 üzerinden 8,1 puan almış filmin konusu ise Emekliye ayrılmış olan John Wick can yoldaşı köpeğiyle sakin bir hayat sürmektedir. Ancak başına gelen kimi olaylar onu bir kez daha suç dünyasına iter. Bu kez bu uğurda Roma sokaklarını arşınlaması gerekecektir…


film 3

3.sırada ise bir animasyon filmi bulunuyor filmin adı ise Moana bu film imbd’den 10 üzerinden 7,8 puan almış filmin konusu ise Antik Polenezya’da yaşayan bir kabilenin şefinin cesur kızıdır. Güçlü ve korkusuz Moana doğanın içinde büyümüştür ve neşeli bir kızdır. Ancak yarı tanrı Maui tarafından yapılan korkunç bir lanet onun adasına dek ulaşır. Maui tanrıça Te Whiti’nin kalbini çalarak onu kızdırmıştır ve şimdi balıkçılar balık tutamaz olmuş, ekinler yetişmeden solar olmuştur. Ancak Moana bu duruma boyun eğmemeye kararlıdır. Güney Pasifik’ten yola çıkan genç kızın amacı laneti sonlandırmak için yarı tanrıyı bulmak ve ona çaldığı şeyi iade ettirmektir…


film 4

4.sırada ise yerli yapım komedi filmi Olanlar Oldu yer alıyor bu film ise 10/6,6 puan almış imbd’den filmin konusu Zafer ve annesi Döndü Hanım Ege’nin bir kıyı kasabasında birlikte yaşamaktadır. Yaşı geçmekte olan oğlunun kasabanın güzeli Mehtap’tan ayrılmış olmasına ve hala evlenmemiş olmasına üzülen Döndü, bu gidişata son vermek için harekete geçer. Bu esnada mütevazı teknesinin sorunlarıyla boğuşan Zafer’in yaptığı mavi turda olanlar olur! Zafer ünlü dizi oyuncusu Aslı ile tanışır ve ikili arasında önüne geçilemez bir çekim başlar. Ancak Aslı Döndü Hanım’ın ideal gelini olabilecek midir? Mehtap’ın babası İbrahim’in sinsi planları da Zafer ve ailesinin peşini bırakmayacaktır. Tüm bunların üstüne Aslı’nın eski sevgilisi dde tatile dahil oluverir! Bu tatilde aşk, komedi ve talihsizlikler birbirini kovalayacaktır!


film 5

5.sırada ise gerilim filmi olan Parçalanmış bulunuyor bu film imbd’den 10/7,5 puan almış film ise şöyle Çoklu Kişilik Bozukluğu’ndan mustarip genç adam Kevin’ın 23 ayrı alter egosu vardır. Bu alter egoları arasında en baskın olanı da suça meyilli olan bir karakterdir. Market çıkışında 3 kız kardeşi kaçıran Kevin onları bodrumuna hapseder. Farklı alter egoları aracılığıyla kızlarla farklı ilişkiler kuran adam kızların varlığı ile yavaş yavaş dağılmaya başlar. Farklı alter egolarının çarpışması ile iyice kafası karışmaya başlayan Kevin tehlikeli bir hal alır. Kızlar kurtulmanın yolunu ararken hem Kevin’ın tehlikeli alter egolarını tetiklemekten kaçınmaya hem de onun iyi niyetli alter egoları aracılığıyla kaçış yolunu bulmaya çalışırlar.


film 6

6.sırada yabancı yapım romantik film olan Karanlığın Elli Tonu bulunuyor filmin konusu ise Anastasia tutkulu milyoner Christian Grey ile yaşadığı ilişkisini geride bırakmaya çalışmaktadır. Ancak bu sandığı kadar kolay olmaz. Yeniden bir araya gelen çiftin yaşadıkları zorluklar barışmalarıyla birlikte bitmeyecektir. Christian geçmişinden gelen şeytanları ile yüzleşmek zorunda kalırken, Anastasia da Grey’in geçmişinde kalan ancak onu unutmamış kadınların öfkeleriyle ve kıskançlıklarıyla yüzleşecektir.

film 7

7.sırada ise hepimizin tanıdığı yüz Recep İvedik ,Şahan Gökbakar’ın yeni filmi olan Recep İvedik 5 imbd’den 10/4,1 alsa’da o gönüllere taht kurmayı başarmıştır.Filmin konusu ise;Recep İvedik serisinin beşinci filmi olan yapımda Recep bu sefer yanındaki ekiple birlikte yarım kalan önemli bir işi tamamlamak için yollara dökülüyor. Çeşitli spor dallarında profesyonel olarak ter döken genç sporcuları müsabakalara taşımayı görev edinen İvedik, kaş yaparken yine göz çıkartıyor ve Türkiye’yi atletizm, boks, güreş vb. sporlarda temsil etmek İvedik ve ekibine düşüyor!


Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…