İş Hayatında Başarılı Olmak İçin Altın Fikirler

İş Hayatında Başarılı Olmak İçin Altın Fikirler

20 Nisan 2018 0 Yazar: TekKelime

Herkesin çalışma sektörleri farklı olup, başarı sebepleri aynı kalır! Bir sporcu düşünün ve koşması
gerektiğinde koşar, hamle yapması an meselesi olur ve iş dünyası da bu şekilde tanımlanabilir. Çalışan kazanır kavramı dünyamızda meşhurdur, tabi kendinizi unutmadan! Başarılı olmanız için içinizdekileri dışarı sergilemenize sağlayacak bir kaç kurallar var ve bunları sıraya koyalım hep beraber;

1- Özgüveniniz Yüksek Olsun
Sorumluluk alabilme duygunuzu dışarı çıkartın ve kendinizi toplumda ispatlayın.

2- Tarafsızlıkta Başarı Elde Edin
Bazı iş yerlerinde eş dost bir arada olması çok mümkün peki kendinize şunu sorun onlar ve diğer çalışanlar seçiminiz nasıl? Karşınıza çıkacak durum her ne olursa olsun, doğru-yanlış yargınızın her zaman aynı kalması çevrenizdeki insanların, sizin kişiliğinize olan bakışını belirleyecektir.

3- Stratejik düşünce
Büyük resmi görebilmek, iş hayatındaki başarının mutlak anahtarıdır. Başarısızlıkların ardından ‘Nerede hata yaptım?’ sorusunu soran insanlar, büyük resmi görmeyi başaramayan insanlardır.

4- Önem Vermek Başarının Yarısı
İşinizi sahiplemenin tam sırası ve işinizi ve çalışan yada çalıştığınız iş arkadaşlarınıza önem verin ve
hissettirin. Zıt düşüncelerden uzak durun.

5- Gerçekci Olun
Kimseye dünyayı vadetmeyin. Ve dünyayı vadeden hiçbir şarkıya inanmayın. Hayaller elbette insanların en temel motivasyonlarındandır, fakat bu esnada gerçekçi kalabilmek, sürekliliği sağlayacaktır.

6- Sözünüzü İspatlayıp, Azim Gösterisi Yapın
Sözünüzü ne kadar ispat edici ve yapacaklarınızın ispat ediciliğini belli edin. Ne kadar güven duygusu uyandırırsanız o kadar sorumluluk ve yükselime geçersiniz. Heves ve azimli olmaktan çekinmeyin. Ne kadar yorulsanız bile pes etmeme ruhuna sahip olmaya çalışın. Azim olamayan insan, elindekilerini kaybetmeye hazır olan insandır.

7- Risk Alın Ve Çekinmeyin
Ne kadar doğru olduğunu sanmasanız da doğruluğunu ispatlayın ve risk alıp korkunuzu yenin. Bazı insanlar açıklama veya toplum içinde sunum yapmaktan çekinirler. İşte bu maddeleri içinden çıkaran insanda böyle sorun olmayacak. Kendinizi hırslandıracak her zaman bir şeyler üretin.