Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları

Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları

12 Temmuz 2016 2 Yazar: TekKelime

Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları ile karşınızdayım arkadaşlar. Dikkat: Bu filmi izlemediyseniz bu yazıyı okumadan önce kesinlikle izleyin. Aksi halde olacaklardan ben sorumlu değilim 😀 😀

Neyse spoiler uyarımızı da yaptık 🙂 Yazıma geçeyim.

Arkadaşlar izlediğim bir diğer film olan Hobbit serisinin 2. Filmi Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları’nda hiç görmediğiniz kadar Smaug göreceksiniz ki bu bence filmin en güzel yanı. Neden derseniz eğer. Smaug’un o muhteşem karakter duruşu ben hep etkiledi ve etkilemeye devam edecek.

Hikayenin devamında Cüceler dağa girer ve Smaug’u uyandırırlar. Smaug ile büyük bir kovalamaca başlar. Cücelerin aklına gelen ani bir plan ile Smaug’u köşeye sıkıştırırlar ve orada ejderhaların altına olan ilgisini kullanarak altından sıcak heykelin yanına yaklaştırırlar. Heykelin dışındaki kalıplar açılınca ejderhanın üstüne kızgın altın sıvı bir şekilde dökülür ve ejderha yer altında kalır.

Cüceler Smaug’un öldüğünü sansalar bile ejderhaların çelikten 100.000 kat daha sağlam olan zırhını unuttular. Smaug bağırarak sıvı altının içinden çıktı.Ve onlara lanetler okuyarak mağaradan çıktı. Ve göl halkının olduğu Dale şehrine doğru yola çıktı. Dale’ye giderken Ben ateşim ben ölümüm diyerek uçmaya devam etti. Ve film burada sonra erdi 😀

Çok hızlı bir şekilde anlattım ama idare edeceksiniz arkadaşlar yoksa bitmez film 2 saat 😀 bu arada cücelerin dağa girme amacı kralın mücevheri olan Arkentaşı’nı almak ve onu kullanarak tüm cüceleri bir araya toplayıp dağı kurtarmak için savaş açmaktı. Ancak Bilbo onu bulduğunda Thron’in onun canından daha değerli olduğunu düşündüğü Arkentaşı’nı ona vermedi.

İkinci filmimizi de böylelikle anlatmış oldum arkadaşlar.

Görüşmek Üzere…