Hobbit: Beş Ordunun Savaşı | 2. Bölüm

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı | 2. Bölüm

12 Eylül 2016 0 Yazar: TekKelime

Öncelikle herkese merhabalar. TekKelime.Net tekrar sizlerle dostlar. Bende bunun şerefine sizlere yarım kalan Beş Ordunun Savaşı’nı tekrardan yazıyorum.

En son Tauriel’in insanların yanına gidip onlara hazırlanmalarını söylemişti. Burdan devam edelim dostlar.

Tauriel insanları hazırlarken orklar harekete geçip Dale şehrine saldırı düzenlemek için şehre girdiler. Legolas ise Tauriel’in peşinden hızla Dale’ye geliyordu. Ancak sorun şu ki orkların başı Azog’un oğlu Bolg’da şehre gelmişti. Bu Legolas’ın Tauriel’in işini zorlaştıracaktı. Bildiğinz gibi Kili 2. Filmde yaralanmıştı ve ölüm döşeğine gelmişti. Tauriel ise ona aşık olduğunu anlamış ve onun için her şeyi yapacak durumda. Tauriel onlardan Athelas istedi. Halbuki cüceler Athelas’ın adını bilmiyorlar hatta onların Athelas dedikleri bu bitkiyi domuzlara veriyorlardı.

Neyse onu bunu geçelim Athelas otu bulundu ve Tauriel Kili’yi iyileştirdi. Tam o sırada orklar eve baskın yaptı. Herkes korku içindeylen Tauriel’in orda olması büyük şans çünkü orkların birçoğunu o hallederken Legolas’ta ona destek vermişti. Legolas sonralardan Bolg ile büyük bir kapışma içine girdi. Legolas onu kovaladı ve peşinden gitti. O sırada Bard hapishanedeydi ve ejderha geliyordu. Bir şeyler yapmalıydı. Şehri yöneten kişi ise altınları kayığa yüklemiş kaçıyordu. Bard hemen halatı kayığın üzerine sarkıttı yöneticinin boynuna dolayıp hapishanenin duvarını patlattı. Ardından hemen ejderhayı durdurmak için çan kulesine çıkmak için harekete geçti.

Yazıyı uzatmak istemiyorum dostlar bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Takipte Kalın.