Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

10 Temmuz 2016 0 Yazar: TekKelime

Hobbit hastası olduğumu her zaman söylerim. Ancak bana bu hobbit hastalığını bulaştıran Halit’in adını da zikretmekten kaçınmam 🙂 Her neyse izlediğim filmler arasında tabikide en zevklisi bu. Eğer filmi izlemediysenzi önce filmi izleyin. Çünkü bu yazı aşırı derecede spoiler içerektir. 😀

Neden derseniz Bilbo’nun kararsız anları ve sorulara verdiği cevaplar en çok bu filmde hoşuma gitmişti. Aslıda 2. filmdeki Smaug ile olan konuşmaları daha çok ilgimi çekmişti. Her neyse anlatmak istediğim şey ilkler her zaman unutulmazdır. Bu sonuca benim gibi Hobbit hastaları da ulaşacaktır. İstediğin kadar Beş ordunun savaşı izleyin ama insanın yinede bir ilk filmini izleyesi gelmiyor değil.

Neyse biraz spoiler vereyim. 🙂 Arkadaşlar filmde Gandalf adındaki büyücümüz Ian McKellen tarafından canlandırılıyor. Neyse Gandalf Bilbo’nun evinin önüne gelerek Bilbo’yu keyifli bir şekilde pipo içerken bulur. Bilbo ona dönerek “İyi Sabahlar” dedi. Gandalf ise ona uzun ve karışık şeyler söyledi 😀 şu anda hepsi aklımda değil 😀 Ve olaylar bu şekilde gelişti.

Bilbo eve girdiğinde Gandalf arkasından giderek kapının üzerine eski lisanlardan biriyle “Bir şeyler çalacak bir işçi yada iş arayan birisi” anlamına gelen bir işaret kazıdı.

Akşam olduğunda eve gelen cüceler oldu.Cücelerin hepsi geldikten sonra Thorin en son gelir (Kitapta böyle değil) ve kral edasıyla konuşmalar yaparak cesur bir savaşçı olduğunu belli eder.

Sabah olur ve etraf bomboştur. Bilbo hırsızlık yapacağı o dağa gitmek için cücelerin arkalarından koşarak çıkar (kitapta Gandalf gelir ve Bilbo’yu alır ama filmde öyle değil).

Her neyse velhasıl kelam sonuca gelecek olursak elflerin eline düşerler ve onlardan yardım almak zorunda kalırlar. Elrond’un evi olan Ayrık Vadi’ye itmek zorunda kalırlar. Neyse bu kadar spoiler yeter 😀 Size önerim bir an önce izleyin bu filmi. Özellikle böyle fantezi film severler için.